Kdo je Mon?

Spousta lidí říká, že jsem jako neřízená střela. Něco na tom asi bude, protože se velmi často ocitám v hodně divných situacích, nad kterými ostatní jen kroutí hlavou. Jako například celý tento nápad.

DSCF2113

O cestování světem jsem snila snad od té doby, co si pamatuju, že jsem začala snít. Největším a nejlepším krokem v mém životě bylo to, že jsem se rozhodla nejít na výšku. Díky tomu jsem nemohla v Česku najít práci, a tak jsem si to už ve dvaceti valila do Anglie. Ve třiadvaceti byl můj život dokonale naplánovaný. Vzala jsem si holku, kterou jsem milovala, měla jsem skvělý job, auto, střechu nad hlavou, peníze, v podstatě všechno, co jsem potřebovala k tomu, abych mohla být jako jedna zanedbatelná část systému šťastná. Samozřejmě ale jen málokdy funguje něco podle plánu, a tak jsem o to vše během pouhých pár týdnů přišla. Postavit se opět na nohy bylo to nejtěžší, čím jsem si v životě prošla, ale s odstupem času můžu upřímně říct, že je to to nejlepší, co se mi kdy v životě stalo.

Pořád mi ale něco chybělo, věděla jsem, že chci víc. Když jsem v únoru 2014 navštívila Egypt v místech, kam se normální turisté nedostanou, měla jsem jasno. Chtěla jsem cestovat. Samozřejmě jsem si ale i tak vždycky našla spoustu výmluv, proč to nejde, neměla jsem koule na to prostě nechat všeho, sbalit se a vypadnout.

Jednoho krásného prosincového dne koncem roku 2014 jsem se ale probudila s nehoráznou kocovinou a začala si přemítat v hlavě ten sen, co se mi zdál. Kupovala jsem si v něm let do Bangkoku, plánovala, jak si budu užívat tepla a thajských holek… A pak jsem si uvědomila, že je to nějak záhadně moc reálné. Sebrala jsem teda odvahu na to očekovat email a pak jsem se jen přistihla, jak sedím s otevřenou hubou a říkám si „a kurva“.

Pár měsíců na to to ale vypadá na tu největší jízdu mého života. Po pěti letech jsem opustila Velkou Británii, prodala jsem téměř vše, co jsem měla, nechala práci, vzala krosnu na záda a odjela do velkého neznáma. Většinou nevím, kam večer složím hlavu, koho potkám nebo co se posere, ale dosáhla jsem ultimátní svobody. Nechci být součástí nějakého dementního systému, nechci být uvázaná na jednom místě, nemám konkrétní plán, nemám skoro žádné peníze, ale vím, že až budu na té smrtelné posteli, chci říct: „To byla ale kurde jízda!“ 🙂

DSCF9950

Advertisements

One thought on “Kdo je Mon?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s