FARMÁŘKA MON, část druhá

DSCF0576

Sedm dní na farmě uplynulo tak rychle, že jsem si pomalu ani nevšimla vysoké hladiny krve v mém alkoholu. Kocovina z rozlučky v Anglii po dvou týdnech už pomalu odpadla, a tak bylo načase vyrovnat hladinku. Dalo se tak nějak předpokládat, že až na to zase jednou přijde, bude to velkolepé a samozřejmě se to neobejde bez pořádných vzpomínek.

Andy z Anglie a Seb (vlastně se jmenuje Laurent, ale Sebastien se k němu prostě hodí víc) se rozhodli opustit ten nejlepší tým, co na farmě kdy byl, a vyrazit na cestu, a tak se z toho stala skvělá záminka se pořádně zpráskat. Nevím, jestli to bylo tím horkem a tím, jak jsme byli za celý den v robotě „zmožení“ nebo tím šestapůlprocentním zlatavým mokem, ale z malého sedánku se to zvrhlo na fakt obrovskou ožíračku. Není divu, že se Arnon raději šel uklidit k sobě a poslal za sebe náhradu ve formě bráchy a synovce.

10428494_662655340534327_1816274585658512386_n

Po tom, co jsem všechny porazila v karetní hře Yuniv, došlo dle očekávání na hry chlastací. Devět hodin večer, rtuť teploměru pořád na třicítce, miliony komárů snažících se vycucat tu poslední krev v našem alkoholovém cévním systému a sedm lidí u stolu s počtem prázdných flašek od piva, co by nám v Bille hodily rozhodně na další dvě basy. Taková byla atmosféra, která nás přivedla až ke hře „Never have I ever“ (pro ty, co neví, která páka – jeden řekne „Nikdy jsem____“ např. nejel na kole. Pokud je to pravda, nenapije se, pokud lže, napije se a úplně stejné pravidlo platí pro ostatní v kruhu – cílem je opít ostatní). Samozřejmě se to po pár kolech zvrhlo na neskutečné zhovadilosti, ale Arnonův synovec to doslova zabil.

„Nikdy jsem nikoho nestřelil do zad a nezabil ho,“ pronesl naprosto ledovým klidem a s chladným výrazem v obličeji se napil. Jakkoliv jsme byli z celého večera rozjásaní a veselí, tohle nám všem zmrazilo úsměv na rtech. Když se nám pochlubil, že to bylo za krádež lahve vody v jeho obchodě, usoudili jsme, že je nejvyšší čas party ukončit a odebrat se do svých bambusových chýší. Všichni jsme v tu chvíli záviděli Andymu, který pár dní předtím našel ve svém pokoji něco jako devítimilimetrovku.

DSCF0608

O to horší pro nás bylo zjištění, že na plánovaný výlet do kempu uprchlíků na hranicích Thajska s Burmou nás poveze právě on. Ono by to možná nebylo až tak zastrašující, kdyby nám Arnon neřekl, že podřezávání krků je tam na denním pořádku, ale „my se prý nemusíme vůbec bát“. Ještě tak aby jo, když nás doprovází největší psychopat v západním Thajsku.

DSCF0625

Když jsme z hlavní silnice odbočili na cestu, co vypadala jako silnice smrti, výrazy v našich tvářích byly naprosto nepopsatelné. Nikdo nepronesl ani slovo a obávali jsme se toho, co nás čeká. V kempu to ale překvapivě žilo. Převážná většina lidí byli uprchlíci z Korei, nikdo z nich neuměl ani slovo thajsky (zrovna, když jsem si konečně zapamatovala pár slov) a žilo se tam opravdu skromně. Jednoduché chýše z chrástí a bambusů, hygiena absolutně žádná, vodu brali z nedaleké řeky a nejbližší zdroj elektřiny byl míle daleko. Opravdu smutný, ale zároveň k zamyšlení pobízející pohled. Nakonec jsem ale za tuto zkušenost hodně ráda, protože nebýt Arnona, tak se na takové místo nikdy nedostanu.

DSCF0628 11113771_10153209304970761_4225283988208789707_n

A takových vzpomínek si z farmy vezu víc. Prožívat oslavy thajského Nového roku (Songkron) v „kruhu rodinném“ se nepoštěstí jen tak někomu. S truckem jsme zajeli k jednomu z těch čistších jezer v okolí a nabrali několik stovek litrů vody do úplně všeho, co jsme na farmě našli a nemělo díru (a pokud mělo, tak to teta izolepa spravila), kterou jsme pak několik hodin cákali nejen po sobě navzájem, ale hlavně po těch, které vůbec neznáme, když projížděli okolo po hlavní silnici okolo farmy. Zakončili jsme to spanilou jízdu „ke kamarádovi vedle do vesnice“, a když jsme po dvou hodinách konečně přijeli na místo, abychom zjistili, že kamarád je osoba totálně fiktivní, museli jsme se aspoň smočit v tamější špinavé říčce a postavit hrad z písku (a aby to byl pořádný hardcore, nikdo z nás v té nejvíce malarické oblasti v Thajsku s sebou neměl repelent). No a samozřejmě bych to nebyla já, kdybych se vší té vody jako správný retard pořádně nenalokala a nestrávila následujících 24 hodin v blízkosti toalety 🙂

DSCF0641DSCF0639

Byla jsem fakt téměř na pokraji svých sil a jediné, po čem jsem toužila, byl spánek. V té době už jsem ale měla v pokoji nakvartýrovanou Maggie and Maria a vzhledem k tomu, že Maggie se svou alergií na kočky zřejmě vyzařovala nějaké mateřské pudy, až do tří do rána se k nám do pokoje velmi úspěšně dobývala těhotná kočka, která evidentně chtěla porodit přímo u nás v posteli. Nejzodpovědnějším a nejstarostlivějším se ale nakonec ukázal být Mario, který se strejdou Gůglem strávil několik hodin ve snaze obohatit se o veterinářské znalosti. Okolo pětky ranní ale kočičí gynekologii pověsil na hřebík, aby se mohl na těch pár minut, než kohout zakokrhal, aspoň trochu prospat. Jak se dalo předpokládat, kočku jsme našli i se čtyřmi malými pár hodin poté ve vedlejším pokoji. Farmě by to prý mělo přinést štěstí, jelikož se narodila na Nový rok, což nám prozradil Arnon 🙂

Vůbec nechápu, jak mohlo deset dní na farmě uběhnout tak rychle, ale bylo načase dát farmě sbohem. S Mariem jsme si hodně sedli a rozhodli jsme se spolu cestovat na jih, s Arnonem bylo loučení hodně emocionální, malý Pao to dokonce oplakal a Maggie si to bude jako správná americká kovbojka pamatovat jako den, kdy se přesvědčila o tom, že stavět se mezi dva žárlivé koně nelze odnést jinak, než nedobrovolným dvoumetrovým letem vzduchem, který naštěstí zchytaly jen její pihovaté nohy 🙂 Sbohem, farmo!

DSCF0566

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s